«Мистецтво – це не тільки краса»: інтерв’ю з істориком мистецтва Кунрадом Йонкере

Stefaniia Demchuk, Koenraad Jonckheere

Анотація


Кунрад Йонкере – професор, доцент факультету Мистецтва, Музики та Театру Гентського університету. Записала інтерв’ю Стефанія Демчук, к.і.н., асистент кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У першій частині проф. Йонкере розповідає про становлення своєї кар'єри історика, вчителів і найвпливовіші книги. Він пояснює, як масштаби його інтересів перейшли з ринків мистецтва сімнадцятого-вісімнадцятого століття до іконоборства, його впливу та теоретичних дебатів про мистецтво XVI століття. Його кандидатська дисертація, присвячена художнім ринкам, була опублікована у 2008 році під назвою «Аукціон картин короля Вільгельма». Вона справедливо вважається новаторською, оскільки автор розробив новий підхід до дослідження ринків мистецтв, використовуючи аукціонний каталог.У 2012 році вийшла друком його монографія про експерименти з декорумом в мистецтві антверпенських майстрів після Іконоборського повстання. Наступного року він курував виставку про художників-романістів XVI століття Михаїл Коксі для Museum M (Лувен). З 2014 року професор Йонкере працює головним редактором видавництва Центру «Rubenianum» (Антверпен). Його власне дослідження про Рубенса привело до написання монографії під назвою «Корпус Рубіаніанум Людвіга Бурхарда: портрети за існуючими прототипами» (2016). Тепер професор Йонкере розробляє новий методологічний підхід до історичної інтерпретації творів мистецтва, який він назвав «ефектом Тіманта». Цей підхід використовує риторичне поняття “quaestio” як основу для аналізу та тлумачення. Про це професор Йонкере розповідає у другій частині інтерв'ю.Третя частина акцентує увагу на мистецтві Реформації та іконоборстві. Проф. Йонкере вказує на основні напрямки сучасних досліджень мистецтва Реформації та висвітлює питання, які ще потрібно вирішити. Інтерв'ю завершується порадами молодим історикам мистецтва.

Ключові слова: Кунрад Йонкере, історія мистецтв, декорум, quaestio, Іконоборчий рух.

Повний текст:

PDF (English)

Посилання


BAXENDALL, M., 1988, Painting and Experience in Fifteenth-Century Italy: A Primer in the Social History of Pictorial Style. Oxford: OUP Oxford.

FREEDBERG, D., 1989, Power of Images. Chicago: The University of Chicago Press.

JONCKHEERE, K., 2012, Antwerp Art After Iconoclasm: experiments in decorum: 1566-1585. Brussels; New Haven: Mercatorfonds: Distributed by Yale University Press.

JONCKHEERE, K., 2016, Corpus Rubenianum Ludwig Burchard. Part 19(4), Portraits after existing prototypes. London; Turnhout: Harvey Miller Publishers.

JONCKHEERE K., 2008, The auction of King William's paintings (1713): elite international art trade at the end of the Dutch Golden Age. Philadelphia [u.a.] J. Benjamins Pub. Co.

KAVALER, M.E., 2012, Renaissance Gothic: architecture and the arts in Northern Europe, 1470-1540. New Haven, Conn.; London: Yale University Press.

KOERNER, J. L., 2009, The Reformation of the Image. Chicago: The University of Chicago Press.
DOI: http://dx.doi.org/10.17721/2519-4801.2018.2.06

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.