“Критика — це про створення позачасової акустики”: інтерв'ю з історикинею мистецтва Ольгою Балашовою

Anna Kaluher

Анотація


Ольга Балашова — історикиня мистецтва, леткорка kmbs та KAMA, арткритикиня, заступниця директорки з питань розвитку Національного Художнього Музею України (NAMU) з 2017 до 2020 року. Записала інтерв'ю Анна Калугер, асистентка кафедри історії мистецтв Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка. Інтерв'ю проводилося в рамках дисертаційного дослідження “Структура діяльності арткритики в Україні на початку ХХІ століття”. В розмові йтиметься про визначення арткритики в українському мистецькому контексті та її дисциплінарні межі. Ольга Балашова розповість про своє формування як історикині мистецтва та критикині, визначаючі для неї теоретичні  впливи, школу історії мистецтва в НАОМА та її дослідницькі пріоритети в межах дослідження історії критики. Частина інтерв'ю буде присвячена питанню методів викладання критики на гуманітарних факультетах в умовах інтернетизації критики та втратою нею своєї звичною дисциплінарної бази — історії мистецтва. Також буде обговорено жанрову класифікацію критики на рівні об'єктів дослідження, зокрема: портрету художника, кураторської стратегії або ж феноменологічного дослідження мистецьких подій.  Заключна частина інтерв'ю буде присвячена варіантам конструювання історії критики в Україні: як історії ресурсів, так й історії авторів, історії інтерпретацій та історії методологічних підходів.

Ключові слова: Ольга Балашова, арткритика, історія критики.

Повний текст:

PDF

Посилання


BALASHOVA O., 2011, Pokazatelnie vustyplenyia na arene ystoryy. [Demonstrative performances in the arena of history.] Korydor. Available from:http://old.korydor.in.ua/reviews/416–Pokazatelnie–vistupleniya–na–arene–istorii [Accessed: 30th September 2011].

Ty ne bachysh artkrytyky? A vona ye. [Don't you see the criticism? But it exists.], 2016. Korydor. Available from: http://www.korydor.in.ua/ua/opinions/ty-ne-bachysh-art-krytyky.html [Accessed: 1st June 2016].
DOI: http://dx.doi.org/10.17721/2519-4801.2020.2.09

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.