До п’ятиріччя від дня заснування кафедри історії мистецтв

Petro Kotliarov

Анотація


У 2020 р. виповнилося п’ять років із дня заснування кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У статті аналізуються основні здобутки та особливості кафедри. Підкреслюється, що концептуальною особливістю організації навчальної та науково-практичної діяльності кафедри є міждисциплінарність та пріоритет культурно-історичного підходу. Орієнтація на міждисциплінарний спектр дослідницьких підходів передбачає використання теоретичних і методологічних ресурсів таких напрямків у сучасному мистецтвознавстві, як семіотика, структурна антропологія, культурно-історична психологія, іконологія тощо.

Висвітлюються особливості навчальної програми бакалаврату та магістратури. Звернено увагу, що кафедра особливо опікується профорієнтаційною роботою, для чого на базі кафедри було створено вечірній лекторій «Працюй в мистецтві», на який запрошуються відомі українські куратори, які ділилися зі студентами секретами професійної діяльності. Важливим фактором формування майбутніх фахівців є музейні практики. Кафедра успішно проводить практичні заняття в музеях та галереях Києва, а також щорічно здійснює закордонні навчальні практики до Італії та Австрії. 

Наукова та практична робота привела до того, що на базі кафедри починає складатися необхідне академічно-університетське середовище. Те, що випускники кафедри ефективно працюють у сфері мистецтва, переконує у правильному виборі концепції розвитку кафедри

Ключові слова: кафедра історії мистецтв, Київський національний університет, історія мистецтв, куратор.

Повний текст:

PDF


DOI: http://dx.doi.org/10.17721/2519-4801.2020.2.01

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.